WordPress

Vítejte ve WordPressu. Ještě než zahájíte jednoduchou instalaci, tak se prosím ujistěte, že máte k dispozici základní informace o databázi. Potřebovat budete následující údaje:

  1. Název databáze
  2. Uživatelské jméno k databázi
  3. Heslo pro přístup k databázi
  4. Databázový server
  5. Předpona tabulek (pokud chcete provozovat několik různých instalací WordPressu pod jednou databází)

Zmiňované informace jsou potřeba, aby mohl být snadno vytvořen soubor wp-config.php. Pokud by automatické vytvoření konfiguračního souboru z nějakého důvodu selhalo, tak se přesto nemusíte ničeho obávat. Instalační skript se pouze snaží doplnit získané informace o databázi přímo do konfiguračního souboru. V případě nečekaných problémů můžete snadno otevřít soubor wp-config-sample.php v textovém editoru, potřebné informace tam doplnit ručně a následně soubor uložit pod názvem wp-config.php. Potřebujete poradit? Prozkoumejte prosím nejdříve následující návod: Konfigurační soubor wp-config.php a jeho úpravy (anglicky).

Všechny výše uvedené informace byste měli získat od svého poskytovatele hostingu. Pokud je však z nějakého důvodu neznáte, tak je možné, že budete muset databázi nejdříve ručně vytvořit v administraci hostingu, případně kontaktovat technickou podporu hostingu. A pokud už máte potřebné údaje připravené…

Pokračovat!